סיפורים אישיים
אימי היקרה, אלה אדלר, נפטרה באוקטובר 2007
אימי היקרה, אלה אדלר, נפטרה באוקטובר 2007. כמה ימים לפני מותה, טסתי מישראל לפיניקס, כשאני נושאת עימי שני חפצים חשובים מאוד שעמדו לשנות את המוזיקה שלי מקצה לקצה. הראשון היה הגיטרה שלי.

במשך שעות שרתי וניגנתי לאימא. זו פשוט נראתה הדרך היחידה בה ניתן היה לתקשר עמה שכן הייתה שרויה בתרדמת. אני בטוחה ששירתי הגיעה אליה בצורה העמוקה ביותר. היא הרגישה את נוכחותי ואני חשתי את תגובתה למוזיקה שלי.

הדבר השני שהבאתי עימי היה ספר שניתן לי, הנקרא "הדרך היהודית במוות ואבל" מאת מוריס לאם (The Jewish Way in Death and Mourning by Maurice Lamm), אשר כלל פסוקי תהילים רבים אותם נהוג באופן מסורתי לקרוא לחולים ולנוטים למות. לפסוקים אלו הייתה השפעה עמוקה עלי והם הביאו לי נחמה רבה בעת ההיא. אז גמלה בליבי ההחלטה להלחין כמה מהפסוקים. הייתה זו תחילתה של דרכי המוזיקלית החדשה. חשתי כמה משפיעה המוזיקה במקומות של אבלות וכאב, פותחת את הלב ובונה סולם למשהו גבוה יותר. כיצד היא מאפשרת לעבור מהכאב של הגשמי, לממלכת הרוח.

מאז, אני כותבת הרבה מוזיקה קולית לשירי תהילים. אני כותבת הרמוניות לשניים, לשלושה ולארבעה קולות וכן בצורת "קאנון", כדי ליהנות משירת פסוקים קצרים אלו שוב ושוב. ההרמוניות יוצרות תחושת אחדות ו"נותנות כנפיים" למילים, כך שמשמעותן העמוקה יותר של פסוקים אלו יכולה להתגלות אישית לכל אדם באשר הוא.

דיאן קפלן - זמרת ומלחינה, מנחת מקהלות, מוזיקה לריפוי מעברים, שירי תהילים ושירה מהלב.
לצפייה באתר לחץ כאןחזרה לדך סיפורים אישיים הראשי >

Tivonet