סימה ברגמן
 

סימה ברגמן

 סיפורנו מתחיל עם מותו של אבי ברגמן – גשר בפי חבריו.

אבי היקר היה אישי ובן זוגי למשך 34 שנים חלה בסרטן, בשנת 2005, ולאחר מהלך מחלה קצר וקשה, כששה חודשים, מת אבי והמשיך לדרכו.

אבי בחר לסיים את חייו בדרך ייחודית, כשהוא בשיא מבחינת כוחותיו הפנימיים, בזקיפות קומה, בדרך של חופש, באיתנות מול הממסד הרפואי ושליטה בחייו.

 אבי לימד אותנו שעורים רבים על איך אפשר למות, ובעיקר שאין מקום לפחד וגם כאשר החיים על קו הסיום, עדיין אפשרי להתפתח ולהיות נאמן לחייך אמונותיך ובחירותיך. אבי מת בביתו כשהוא שליו, עטוף באהבה תמיכה וכבוד מצד משפחתו, חבריו ומוקף בקהילה שלמה מהישוב אשר בו חי. לאחר מותו הבנתי שחווית הליווי המעצימה, התהליך המיוחד שעבר אבי עם עצמו וההבנות שהגיעו בעקבות כך יכולים להועיל לאנשים אחרים המתמודדים עם סיום החיים. התחלנו להיפגש קבוצת חברים לעבודה על הנושא. 

העבודה המשותפת ארכה שנה והניבה את ערכת קלפי מגע התכלת, כלי המוצע כעזרה ושירות לאנשים עם מחלות קשות, או הנוטים למות ולמלוויהם.

שותפים יקרים ליצירת  "ערכת מגע התכלת" : ד"ר עדית קמחי ואודי בן דור.

רקע אישי

מלווה רוחנית מוסמכת מטעם רשת הארגונים לליווי רוחני בישראל. 

מלווה ותומכת במצבי מחלה , זיקנה, סוף חיים, מוות ואבל באופן פרטי.

מנחת מעגל הקשבה " הלב השומע" 

יזמית תוכנית מר"ב (מתנדבים ורוח בקהילה) תוכנית התנדבותית ייחודית הפועלת במועצה האזורית משגב, ובמועצה האזורית לב השרון. (תוכנית מר"ב מציעה שירות תמיכה בקהילה ע"י מתנדבים  למתמודדים עם מחלה מאיימת חיים ובני משפחותיהם בביתם) רכזת התוכנית במועצה האזורית משגב בשנים 2011-2018.

קורס "לך לצידי" – קורס לציבור הרחב, המציע ידע וכלים לתמיכה וצמיחה במפגש עם מחלה ומוות, בשיתוף עו"ס ענת אגמור.

פרטים בדך הפעילות

Tivonet